30

BIST 100

94637.9

0.0910 %
BIST 50

91121.8

0.1129 %
BIST 30

116085.7

-0.0038 %
Ons

1264.1600

-0.2989 %

Gram Altın

193.5763

-0.2934 %

Dolar

4.7620

0.6159 %

Euro

5.5091

0.5503 %

İngiliz Sterlini

6.2650

0.4844 %

Kanada Doları

3.5757

0.0639 %

üst

Apple Akıllı Saatlerini Tanıttı

-a A+

Apple Sağlıklı Bir Yaşam İçin Olağanüstü Apple Watch Series 2’yi Tanıttı

24/11/2016 18:04


Apple Akıllı Saatlerini Tanıttı

“Apple Watch’un aldığı tepkiler ve insanların yaşamlarını değiştirme şekli bizi heyecanlandırdı. Fitness ve sağlığa çok önem veriyoruz ve müşterilerimizin Apple Watch Series 2’nin yeni özelliklerini seveceğini düşünüyoruz,” şeklinde konuşan Apple’ın Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeff Williams şöyle devam etti: “Yeni güçlü çift çekirdekli işlemci, 50 metre suya dayanıklılık ve yerleşik GPS ile Apple Watch Series 2, müşterilerimizin sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olacak özelliklere sahip.”

Fitness ve Sağlık

Apple Watch Series 2, yüzerken, sörf yaparken veya sadece havuzda oyun oynarken 50 metre suya dayanıklıdır. Apple yüzücüler için, havuz ve açık su için iki yeni egzersiz seçeneği için gerçekleştirdiği yüzlerce saatlik araştırmadan sonra yepyeni algoritmalar geliştirdi. Apple Watch Series 2 yakılan aktif kalori miktarını doğru bir şekilde ölçmek için tamamladığınız tur sayısını hesaplar, ortalama tur hızını takip eder ve kulaç türünü otomatik olarak saptar.

Yerleşik GPS ile Apple Watch Series 2 yürüme, koşma ve bisiklete binme gibi açık hava egzersizleri için kesin mesafeyi, tempoyu ve hızı yanınıza iPhone almaya gerek kalmadan kaydeder. Apple Watch Series 2 kullanıcıların konumlarını hızlı bir şekilde belirlemek için Wi-Fi, GPS ve yerel olarak depolanan uydu verilerini kullandığı için kullanıcılar açık hava egzersizlerini anında yapmaya başlayabilir. Bir açık hava egzersizi tamamlandıktan sonra, iPhone’daki Aktivite uygulamasında hızdaki değişimleri gösteren bir rota haritası görüntülenebilir. Koşarken, yüzmeye giderken veya toplantılar arasında gidip gelirken Apple Watch Series 2’deki Aktivite uygulaması Duruş, Hareket ve Egzersiz halkalarına göre günlük tüm aktiviteyi hesaplar.

Gelişmiş Teknoloji

Apple, Apple Watch için özel tasarlanmış Paket Sistem (SiP) teknolojisine öncülük ediyor ve ikinci nesil S2 çiple bu çığır açan teknolojiyi geliştirmeye devam ediyor. Çift çekirdekli işlemciyle S2 çip performansı yeni bir seviyeye taşıyarak Apple Watch’un yüzde 50’ye kadar daha hızlı olmasını sağlıyor. Ayrıca, iki kata kadar daha büyük grafik performansı sunan yeni bir GPU da eklendi. Apple Watch Series 2’nin çok daha parlak bir ekranı da var. 1.000 nit’te iki kattan daha fazla parlak olması onu Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en parlak ekran yapıyor. Bu sayede, güneşli bir günde dışarıdayken önemli bilgileri bir bakışta görmek daha da kolay.

watchOS 3

watchOS 3, arka planda önceden güncellenmiş en son bilgileri gösteren saat kadranından veya yeni Dock’tan favori uygulamaları açmayı daha da kolay hale getiren önemli ölçüde geliştirilmiş performansa sahiptir. Yeni fitness ve sağlık özellikleri arasında, kullanıcıları gün içinde zaman ayırarak gevşemek ve stresi azaltmak için derin nefes egzersizleri yapmaya teşvik edecek şekilde tasarlanmış, çığır açıcı Nefes uygulaması bulunuyor. Aktivite uygulaması şimdi, arkadaşları ve aile üyelerini motive edecek şekilde paylaşma, karşılaştırma ve yarışma özelliklerine de sahip. Tekerlekli sandalye kullanıcıları için özel egzersizlere ek olarak, Aktivite halkalarını tamamlamaları için özelleştirilmiş bir deneyim de var.

Apple Watch Minnie Mouse, Aktivite ve Numaralar gibi yeni saat kadranlarıyla daha da kişisel hale geldi. Yeni bir saat kadranına geçmek için bir kenardan diğerine doğru kaydırmanız yeterli. Ayrıca, iPhone’daki Apple Watch uygulamasında bulunan yeni Kadran Galerisi ile saat kadranlarını özelleştirmek ve üçüncü taraf uygulamaları keşfetmek daha da kolay.

Apple Watch Ürün Serisi

Apple Watch Series 2, tamamen yeni fitness ve sağlık özellikleriyle ve hafif alüminyum veya paslanmaz çelik kasalarıyla sunuluyor ve çok çeşitli yeni muhteşem kayış renkleriyle eşleştirilebiliyor.

Apple Watch Series 1, hafif alüminyum kasaya sahip ve yeni güçlü çift çekirdekli işlemci ve GPU ile ilk Apple Watch’un inanılmaz tüm özelliklerini birleştirerek ve yüzde 50’ye kadar daha hızlı hale hetirerek 1049 TL’den başlayan fiyatlarla daha da fazla sayıda müşteri için ulaşılabilir hale getiriyor.

Apple Watch Edition şimdi etkileyici bir seramik kasa ile geliyor ve el işçiliği ile parlak beyaz bir kasa ve Apple Watch Series 2’nin olağanüstü tüm özelliklerini bir araya getiriyor. Seramik dünyadaki en sert materyallerden biri, paslanmaz çelikten dört kattan daha fazla sert. Etkileyici, beyaz, inci gibi kaplaması Apple Watch Edition’ı çizilmelere karşı son derece dayanıklı kılıyor.

Apple Watch Hermès Yeni Stiller ve Renklerle Karşınızda

Paralel Düşünme Üzerine Kurulu Bir İş Ortaklığının Evrimi

Bugün Apple ve Hermès, Apple Watch Hermès’in yeni stillerini tanıttı ve bir dizi yeni cesur renkle birlikte Hermès imzasını taşıyan kayış yelpazesini genişletti. Son derece estetik ve kullanışlı tasarımlar oluşturmaya odaklanan ortak tutkunun yönlendirdiği tasarım süreciyle ortaya çıkan koleksiyon, Apple Watch Series 2’yi Hermès’in çarpıcı stillerine sahip özenle elde işlenmiş deri kayışlarla eşleştiriyor. Koleksiyon, efsanevi Hermès modelleri Clipper, Cape Cod ve Espace’tan esinlenen özel saat kadranı tasarımları da içeriyor. Apple Watch Hermès, modern yaşam için tasarlanmış, zarif ve sanatsal sadelikle işlevselliği birleştiren son derece gelişmiş bir araçtır.

“Bizimki, paralel düşünce ve karşılıklı saygıdan doğan bir ortaklık. Tasarımımızı başından beri geliştiren ve rafine hale getiren benzer tutkulara sahibiz,” diyor Apple’ın Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jonathan Ive.

Hermès Sanat Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Pierre-Alexis Dumas ise bu ortaklığı şöyle açıklıyor: “Taviz vermeden mükemmel ve otantik olanın peşinde koşma ve güzel oldukları kadar kullanışlı ve işlevsel eşyalar üretme ortak vizyonu bizi birleştiriyor. Bu, ortaklığımızın yeni bir adımı.“

Tasarım
Genişletilmiş Apple Watch Hermès  koleksiyonu yeni bir stil içeriyor: Hermès ayakkabıları ve takıları kreatif direktörü Pierre Hardy’nin prototip Hermès sandaletinden esinlenen, Swift ve Epsom dana derisi Manchette Double Boucle; Rose Jaipur, Étoupe ve Bleu Agate renkleriyle zarif bir şekilde bileği sarıyor. Yeni Simple Tour Boucle Déployante kayış, Hermès Barenia dana derisinin doğal sadeliğini iki taraftaki düğmelere basılarak açılan Hermès gizli tokasının modernliğiyle eşleştirerek klasik form üzerinde yeni bir deneme olarak karşımıza çıkıyor.  Klasik Double Tour ve Simple Tour stilleri de Anemone gibi yenilenmiş renklerle bu sonbaharda devam ediyor.

Yeni Apple Watch Hermès modelleri, GPS, 50 metre suya dayanıklılık*, iki kat daha parlak ekran, güçlü çift çekirdek işlemci ve watchOS 3 özelliklerine sahip Apple Watch Series 2 serisiyle eşleştiriliyor. Ayrıca, bu modeller arasında turuncu imzalı özel bir Hermès Spor Kordon da yer alıyor. Suya dayanıklı Spor Kordon, son derece rahat ve spor yaparken dayanıklı olacak şekilde hafif ve esnek olarak tasarlandı ve sadece bu kordona özel üzerine Apple Watch Hermès ifadesi kazındı.

Apple ve Nike Mükemmel Koşu Arkadaşı Apple Watch Nike+’ı Sunuyor

Apple Watch Series 2 ve Özel Nike Spor Kordonları, Koşmanın En Kolay Yolu

SAN FRANCISCO ve BEAVERTON, Oregon — 7 Eylül 2016 — Apple ile Nike uzun bir ortaklığın son ürünü olan Apple Watch Nike+’ı bugün tanıttı. Özel Nike Spor Kordonlarıyla Apple Watch Series 2’yi bir araya getiren ve koşu tutkunlarına eşlik edecek en yeni araç olan Apple Watch Nike+; GPS’e, iki kat daha parlak bir ekrana, güçlü çift çekirdek işlemci ve watchOS 3 işletim sistemine sahip ve 50 metre derinlikte suya dayanıklı.* Apple Watch Nike+, Siri komutlarını ve efsanevi Nike tasarımı saat kadranlarını da barındırıyor. Yeni Nike+ Run Club uygulamasıyla derinlemesine entegre edilen Apple Watch Nike+ koşmak için emsalsiz bir motivasyon sağlarken, size özel spor programınıza ve ilerleme durumunuza uyarlanan antrenman planları ve dünyanın en iyi koçlarından ve atletlerinden yol gösterici bilgiler barındırıyor. İster yeni başlayanlar ister yıllarını bu işe vermiş maratoncular olsun, Apple Watch Nike+ koşu tutkunlarına eşlik eden en gelişmiş aygıt.

Apple’ın Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jeff Williams bu yeni ürünü şu sözlerle tarif ediyor: “Sağlıklı yaşam için en gelişmiş aygıt olan Apple Watch’u daha da geliştirerek koşucular ve atletler için ideal akıllı saati üretmek istedik.” “Apple Watch Nike+ performans izlemeyi yepyeni bir düzeye taşıyor. Bu ürünü dünyanın en büyük topluluklarından olan koşucularla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.

“Koşucuları tanıyoruz – ve birçoğunun kendilerine koşmaya başlamak için kolay ve eğlenceli yol sunacak bir aygıt arayışında olduğunu biliyoruz,” diyen Nike Markası Başkanı Trevor Edwards sözlerine şöyle devam ediyor: “Piyasada verilerinize odaklanan, karmaşık ve zor okunan çok sayıda aygıt var. Bu ürün ise yaşamınıza odaklanıyor. Basit bir çözüm sunan güçlü bir aygıt – mükemmel koşu arkadaşınız.”

Özellikler
Tüm Apple Watch Series 2 modellerinde olduğu gibi Apple Watch Nike+ hızı, mesafeyi ve rotayı izlemek için yerleşik GPS’e sahip. Bu sayede kullanıcılar yanlarında iPhone olmadan koşabilir. Apple’ın bugüne kadar ürettiği en parlak ekran sayesinde, güneş ne kadar göz kamaştırıcı olursa olsun ölçümler kolay okunabiliyor. Ayrıca Apple Watch Nike+, kullanıcılar koşu sonrasında havuza atlayıp yüzmek isterse diye, 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı.

Nike Spor Kordon da orijinal Apple Watch Spor Kordonun üretildiği güçlü ve esnek floroelastomer malzemeden üretildi. Ancak bu kez kordon daha fazla havalanma ve daha az terleme için delikli olarak tasarlandı. Bu hafif kordon, koleksiyona özel dört çarpıcı, iki tonlu renk kombinasyonuyla kullanıma sunuluyor. Aktivite Halkaları, Kalp Atış Hızı, Kronometre ve Hava Durumu gibi koşuculara ilk bakışta bilgi veren yararlı uygulamalarla kolayca kişiselleştirilebilen Nike’ın ikonik tarzından esinlenmiş iki özel saat kadranıyla kullanıma sunuluyor.

Nike Run Club
Apple Watch Nike+ bileğinizdeki mükemmel koşu arkadaşınız olabilmek için Apple Watch Series 2’nin ve Nike+ Run Club uygulamasının eşsiz yeteneklerinden yararlanıyor. Uygulama deneyimi Apple Watch Nike+ ile sorunsuz bir şekilde bütünleştirilmiş ve uygulamaya doğrudan saat kadranından kolayca erişilebilir. Böylece kullanıcılar hızlı bir dokunuşla koşmaya devam edebilir. Nike+ Run Club, akıllı koşu anımsatıcılarıyla, arkadaşlarınızdan gelen yarışma teklifleriyle ve hatta hava durumunun dışarıya çıkmak için uygun olduğunu bildiren uyarılarla günlük motivasyon sağlar.  Hız, mesafe ve kalp atımı hızı gibi antrenman verilerine bir bakışta ulaşabilirsiniz. Uygulama, paylaşılan koşu özetleriyle dostça rekabeti teşvik ediyor, kullanıcıların bileklerinden birbirlerine yumrukla selamlaşma simgesi göndermesine bile olanak veriyor.

Haberin devamı için www.itnetwork.com.tr

Editör: BusinessChannel OFİS
TEL: +90 212 425 9595
GSM: +90 507 628 2359

editor@businesschannelturk.com


-a A+


Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Giriş