30

BIST 100

94436.9

1.0000 %
BIST 50

90962.5

1.0000 %
BIST 30

116040.0

1.0000 %
Ons

1275.0400

0.0302 %

Gram Altın

194.3501

0.0302 %

Dolar

4.7410

0.1965 %

Euro

5.4998

0.2041 %

İngiliz Sterlini

6.2510

0.2325 %

Kanada Doları

3.5686

-0.0263 %

Kozmetik

ESTAGE GÜZELLİK KADIKÖY SUADİYE'DE HİZMETİNİZDE

22/12/2016

 

Merkezde epilasyon başta olmak üzere  tüm lazer uygulamaları ile en ileri teknolojik cihazlar ve konusunda uzman deneyimli estetisyenler tarafından uygulanmaktadır. 


SENORİTA: YAŞAM KADINLA, KADIN BAKIMLA GÜZELDİR!

22/12/2016

 

İstanbul'da 4, Tekirdağ'da 2 ve Kastamonu şubelerinde profesyonel ekibi ile kesin sonuçlar sağlayan SENORİTA, son sistem ve Avrupa onaylı cihazlar kullanmaktadır.


ERA GÜZELLİK MERKEZİ BEYLİKDÜZÜ'NDE

22/12/2016

 

Eylem YILMAZ' ın  20 yıllık deneyimi ile Antalya, Mersin ve İstanbul’da sürdürülen faaliyetler 4 yıldır Beylikdüzü’nde devam ediyor. 


Divaform Güzellik Merkezi Sefaköy'de

22/12/2016

 

2006 Yılı itibariyle deneyimli güzellik uzmanlarıyla çalışan Divaform müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi prensip edinmiştir.


1994'ten Beri Sizlerle: EPİ BEAUTY

22/12/2016

 

En büyük gücü yıllara dayanan deneyim ve tecrübesi olan Epi Beauty’de tek hedef, işin uzmanları tarafından hizmet almanın konforunu müşterilerine yaşatmaktır.

 

 


Sunrice Güzellik Salonu'yla Doğal Güzelliğinize Kavuşun

22/12/2016

 

Müşterilerinin sağlığına önem veren salon, en son teknoloji yardımıyla güzellik alanında hizmet veriyor. Tabiatın rahatlatıcı güzelliğini yanınızda hissedeceksiniz.


Beyoğlu'nda Baby Face Güzellik Salonu

22/12/2016

 

''Yüksek tavanı ve geniş salonu ile alışıla gelmiş "kuaför" kavramından çok uzakta.''

 


Kozmetik ürünlerde büyük tehlike

25/11/2016

 

Kozmetiklerin insanların günlük bakım alışkanlıklarında önemli bir yer tuttuğunu belirten Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği (GİMDES) Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer: "Vasat bir kimse her gün en az birkaç kozmetik ürünü kullanmaktadır.


Kozmetikler kalbe ciddi düşman!

24/11/2016

 

Triklosan adındaki bu kimyasal, anti-bakteriyel özelliği nedeniyle, ruj, yüz yıkama jelleri ya da diş macunları gibi bir çok üründe kullanılıyor. 


Cildin kozmetiğe ihtiyacı yokmuş

24/11/2016

 

Derinin sağlıklı, temiz, pürüzsüz ve güzel görünmesi için kullanılan kozmetikler, yanlış uygulandığında ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Rastgele kozmetik kullanımının, başta alerjik reaksiyonlar olmak üzere uzun vadede kansere sebep olabileceğini belirten uzmanlar, kozmetik ürünlerin hekim ya da uzman tavsiyesine göre kullanılması gerektiğini ifade ediyor.
Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi (SAÜ) Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Teoman Erdem, kozmetik ürünlerin zorunlu olmadıkça kullanılmaması tavsiyesinde bulunuyor. Kozmetiklerin bir cildiye uzmanı ya da dermatoloğun önerdiği şekilde kullanılmasının faydalı olduğunu kaydeden Erdem, "Neden kozmetik kullanılıyor? Hastanın derisi kuruysa nemlendirici önerebiliriz. Yağlıysa temizleyici önerebiliriz. Bize 'Hangi kozmetik ürünü kullanalım?' diye soruyorlar. Kullanmak zorunda değilsin ki. Derinin her şeyi var. Fizyolojik olarak bir şeye ihtiyacı yok. Gerçekten kişinin derisi hassas ise güneşe bağlı kızarıyorsa koruyucu sürsün ama uygun bir ürün. Derisi kuruysa nemlendirici sürsün. Yağlıysa temizleyici sürsün. Ancak 'kırışıklıklarım gitsin' diye sabah akşam krem sürmenin uzun vadede birçok yan etkisi çıkıyor." diyor.
Bilinçsiz kozmetik ürün kullanımına bağlı kanser vakalarının görüldüğünü anlatan Erdem, şunları söylüyor: 


Ruj sürenleri bekleyen korkunç tehlike!

24/11/2016

 

Yeni bir araştırma, günlük hayatta kullanılan ruj ve dudak parlatıcılarının içinde birçok zehirli kimyasal maddeye rastlandığını ortaya koydu.
Kozmetik ürünleri sıkça kullanan kadınlar, içeriğindeki yüksek dozdaki kroma maruz kalarak akciğer ve mide kanserine davetiye çıkarıyor.
Araştırmacılar, bazı renkli ruj ve dudak parlatıcılarında alüminyum ve manganez bulunduğunu belirtti. Araştırmalar, alüminyumun Alzheimer’a neden olduğunu, manganezin ise ruh halinedeki ani değişikliklere ve hafızayı etkilediği ileri sürüyor.


Meme kanserini kozmetikler mi yapıyor?

24/11/2016

 

Bazı araştırmaların, kozmetik ürünlerde bulunan kimyasalların kanser gelişimini tetikleyebileceğine dikkat çektiğini söyleyen, Liv Hospital Meme Cerrahi Prof. Dr. Levhi Akın “Meme kanserinde erken tanı ancak düzenli kontrol ile mümkün. Ayrıca dünyada ve ülkemizde milyonlarca kadının kullandığı bazı kozmetik ürünlerin içinde yer alan kimyasallar, vücutta östrojen ve diğer hormonları engelleyerek ya da onları taklit ederek hormonal dengeyi bozabilir. Bu yüzden kozmetik ürünlerle mesafeli bir ilişki kurmak çok önemli” diyor.

 


Dünyanın en pahalı bitkisi tescillendi

24/11/2016

 

Dünyanın en pahalı bitkisi olarak bilinen ve kozmetik, ilaç, gıda gibi birçok alanda kullanılabilen safranın Türkiye'deki çeşidi, Eskişehir'deki Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün (GKTAEM) çalışmaları sonucu dünyada bu alanda tescili sağlanan ilk alt tür oldu. Ağırlığının 100 bin katı kadar sıvıyı sarıya boyayabilen, dünyada 3 bin 500 yıllık geçmişe sahip olan ve uğruna savaşların yapıldığı safran, Türkiye'de 1400'lü yıllardan itibaren üretilmeye başlandı. Daha sonra üretimi sırasındaki zahmeti nedeniyle ekim alanı daralan ve Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki bazı köylerde yetiştirilen safranla ilgili 2002 yılında GKTAEM tarafından çalışma başlatıldı. Yaklaşık 12 yıl yapılan ıslah çalışmalarının ardından "Karaarslan" adı verilen safran çeşidi, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürlüğü tarafından tescil edildi. Enstitü Müdürü Sabri Çakır, 12 ilde tarımsal araştırmalar yaptıklarını belirterek, başta tahıl olmak üzere 151 çeşidi geliştirip tescil ettirdiklerini söyledi.


Sağlık Bakanlığı 52 sağlıksız ürünü açıkladı

24/11/2016

  

Bakanlık daha önce isimleri açıklanan 37 ürünle sayıları 89'u bulan insan sağlığına zararlı tıbbi cihaz ve kozmetikler için toplam 2 milyon lirayı bulan ceza kesti.
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Başkanlığı, 2012 yılında tıbbi cihaz ve kozmetiklere yönelik çok sayıda piyasa gözetimi ve denetimi gerçekleştirdi.


Kozmetik ürünlerde ağır metal tehlikesi

24/11/2016

 

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Volkan Kılıç, bazı kozmetik ürünlerde, kalıcılığı artırmak amacıyla kullanılan ağır metallerin vücutta birikmelere neden olduğu ve bunların hücrelere zarar verip erken yaşlanma, kanser, üreme ve gelişme bozuklularına neden olabileceğini söyledi.

Kılıç, ağır metallerin diğer birçok toksinden farklı olarak insan vücudunda birikebilen ve etkileri uzun vadede artarak ortaya çıkabilen maddeler olduğunu bildirdi. İnsanların çevredeki pek çok kaynaktan sürekli ağır metallere maruz kaldığını ifade eden Kılıç, şöyle konuştu:

"Bunlar besinler yoluyla geçebilir. Sebze ve meyveleri ilaçlamada kullanılan bazı maddelerde ağır metaller var. Gıda ürünleri iyi yıkanmazsa ağır metaller vücuda geçebilir. Farklı ülkelerde yapılmış çalışmalar, çeşitli kozmetik ürünlerin kurşun, arsenik, kadmiyum, nikel gibi ağır metalleri farklı düzeylerde içerdiğini ortaya koymaktadır. Bazı kozmetik ürünlerde, kalıcılığı artırmak amacıyla ağır metaller bulunuyor. Bu ürünleri günde 3-4 kez kullanmak yıllar sonra bir takım birikmelere neden olur. Vücut ağır metalleri atabilir ancak aşırı alım nedeniyle birikmeler meydana geliyor. Bunlar hücrelere zarar verip zamanla erken yaşlanma, kanser, üreme ve gelişme bozukluklarına neden olabiliyor. Karaciğer, böbrek ve fonksiyon bozuklukluklarına yol açabilir."