30

BIST 100

95852.1

0.8362 %
BIST 50

92298.5

0.8767 %
BIST 30

117515.8

0.8203 %
Ons

1270.1000

0.2170 %

Gram Altın

191.0817

0.2170 %

Dolar

4.6794

-0.8623 %

Euro

5.4552

-0.5170 %

İngiliz Sterlini

6.2053

-0.8310 %

Kanada Doları

3.5274

-0.3267 %

üst

“SEN BEN YOK, ARTIK BİZ OLDUK”

-a A+

Erdoğan'ın övdüğü Sisi Odatv'ye yazdı.

08/08/2017 17:37

“SEN BEN YOK, ARTIK BİZ OLDUK”

Bugüne kadar milyonlarca kişinin paylaştığı Seyhan Soylu eylemleri artık gündem oluşturmaya başladı. 

Seyhan Soylu'nun Odatv'ye gönderdiği yazı şu şekilde;

 

 

                                                       

 

"Değerli Odatv okurları;

Yaptığımız eylemler partiler, dernekler üstü sıradan bir vatansever davranıştır.

Eminiz bizim yaptığımız bu eylemler sizlerin sosyal medyadaki hesaplarınızdan paylaşımlarıyla çok daha başarılı olacaktır.

Bizim peşimizden siz vatansever büyük ve küçüklerimin nice vatan sevdalarına imza atacağınıza eminiz.

Hiç korkmadık, ardımızda siz, her görüşten vatansever vardı.

Bize "hangi partisiniz" diye soruyorlar.

Biz vatanseveriz.

Peki, Başkomutan kim?

Önce Mustafa Kemal Atatürk, ardında o makamdaki her misafir kimse o...

Bazıları "Recep Tayyip Erdoğan yalakası" dedi.

Onlar adaletsizdi...

Çünkü onlar Atatürk'ü Hz. Muhammed ile bir tutan, ama bir tutam zihniyetti.

Kemalistlik bu kadar sığ bir ideoloji değildi.

Kemalistliğin asıl ruhu Kuva-yı Milliye'dir.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ün makamında kim varsa, o bu ülkeye komuta edecekti. Mirası vasiyeti buydu...

Biz Sn. Erdoğan’ı sevmek zorunda değiliz.

Amma velakin, o makam Türkiye Cumhurunu temsil eder.

Biz hayatımızda hiç AKP'ye oy vermedik.

Lakin geçmişte Fetullah Gülen ve örgütü 28 Şubat'ın ihalesini, hayatımızda hiç tanımadığımız kimlikleri ve haberdar dahi olmadığımız suçları, şahsımı ve bir sürü vatanseveri sorumlu tutarak özgürlüklerine pranga vurdu. Aynı bugün kripto Fetöcülerin birçok gazeteci arkadaşımızın başına getirdikleri suçlar gibi…

Sonra bu kadar suçu az bulmuş olacaklar ki... Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy gibi bilumum kumpaslarda ifadelerimiz alındı. Davaların resmi savcıları kaçtı. Devletin önemli makamlarındaki gayri resmi(!) savcıları da davadan feragat ederek, suçlu olmadığı anlaşılan kişilere destek vermeye başladı.

2017'DEKİ EYLEMLER

Kısaca bizim, onlardan olmasak da, onlardan olanlardan daha güvenilir olduğumuz ispatlandı.

Onlar bizi tanıdıkça övdü, biz de oy vermedik amma velakin başarıya şapka çıkardık. Devletimiz adına yapılan olumlu şeylerin ardında durduk.  

Takdir edeceğimiz yerde ettik.

Hata varsa eleştirdik.

Amma dış mihraklara gammazlamadan...

Hesabımızı içeride görmek zorunda olduğumuzu bildik.

Devletin terbiyesini babadan, mayamızı toprak anadan aldık.

Sütümüz bozuk değil, şükür olsun...

Yani kısaca herkes şunu aklına koymalı:

Biz hem nöbetteyiz, hem de adalet için hakkımızı da aramayı biliriz.

Kısaca biz Türkiye'yiz.

Bir tek ideolojimiz var, o da vatan olmak.

2017‘de yaptığımız eylemlerimiz;

* Yunanistan'a kaçan vatan haini eski 8 askerin yüzüne, Yunanistan’da Türk Bayrağımızı çarptık. Alexandroupoli ve Atina’daki mahkemelerini sizlerle beraber takip ettik.

* Azerbaycanlı kardeşlerimizin en önemli yas günü olan “20 Yanvar” yani 20 Ocak'ta, Sovyetler Birliği’nin 27 yıl önce Bakü'yü kana bulamasını Moskova'da Kremlin Sarayı’nın önünde protesto ettik ve yalnızca gerçek vatanseverlerin cesaret edebileceği bir davranış sergileyerek Azerbaycan bayrağı açtık.

* Hollanda'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza yapılan hakareti, Hollanda misyonları önünden yaptığımız canlı yayınlarla protesto ettik.

* Almanya'da, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve ülkemize karşı yapılan (Diktatörü öldür Mercedes’i al) eylemini hazmedemedik ve Alman Konsolosluğu’nun önünde “Merkel’e bir gece katlanana Hummer Jeep hediye ediyoruz” eylemi yaptık. “Sizin kanınızda var, bize diktatör diyenler yakın tarihte 65 milyon insanı öldürdüler” dedik.  

* Yetinmedik, soluğu Almanya’da aldık – Protestomuzu Hamburg’da G-20 zirvesine taşıdık. Merkel'in ülkesinde on binlerce polis önünde, yüz binlerce Alman arasında “WANTED The God Mather Madam MERKEL” pankartını açtık ve dedik ki; "demokratik, seçilmiş bir cumhurbaşkanına öldürme emri verdiği için teslim edilmesi karşılığında 1.000.000 Euro ödül verilecektir." Pankartımızdaki en önemli ibareyse; “Ama ölüsünü istemiyoruz çünkü biz Müslümansız”  

* 15 Temmuz’da FETÖ’yü protesto etmeye Pensilvanya’ya gitmeden 1 hafta önce kaza-bela duası için Filistin’e Ramallah'a, Gazze ve işgal altındaki Küdüs’e Mescid-i Aksa’ya namaz kılmaya gittik.  

* 15 Temmuz’da ABD'de Pensilvanya'ya FETÖ İni’ne giden tek kurum olduk. ABD’de yaşayan 350 bin Türk’e FETÖ tarafından gözdağı verilerek yapılması planlanan eylemler Newyork’ta Times Meydanı’na alınırken biz, Türkiye’den atlayıp 10.000 km ötede Pensilvanya’da 249 şehidin anısına Fetullah Gülen’in çiftliğinin önünde Türk bayrağını astık.  

Bizler eylem yaptığımız ülkelerde dahi yazılı ve görsel medyalarda yer alırken, bizim Türk basınımızda bazı arkadaşlarımız sağolsunlar bizi hemen karşı tarafın adamı olarak yaftalayarak, yaptığımız eylemleri görmezlikten gelmeleri bile bizi yıldırmadı. Biz eylemlerimize vatansever ve insancıl bir platforma taşıyarak uluslararası statü katmak için mücadeleye devam diyoruz.

Dikkat ederseniz; artık Türk siyasetinde eleştiri kadar, ülkenin bekası, ekonomisi için olumlu, ılımlı, takdir edilmesi gereken konularda Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’yi ona en zıt ideolojideki Vatan Partisi Genel Başkanı Sn. Doğu Perinçek başta dahil olmak üzere diğer parti liderleri Mustafa Destici, Meral Akşener, Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da hassas durumlarda birlik beraberlik için takdir etmekteler. Artık halkımız bilinçlendi; ülkede kimse kaos istemiyor. Talip olunan makamlara 2019 seçimleri öncesi oturulamayacağı aşikar. Tüm siyasilerimiz, STK ve Sivil harekatlar, gönüllüler, parti tabanları rahmetli Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni gelecek nesillere teslim edebilmemiz, çocuklarımıza da ilelebet muhafaza etmeleri gerektiğini öğretmemiz için, önce biz onlara örnek birer vatansever olmalıyız. Demokrasinin asli kuralı başkalarının da haklarını korumaktır. 

“SEN BEN YOK, ARTIK BİZ OLDUK”

2017 ‘de yapacağımız eylemler;

- Ermenistan’ın Karabağ bölgesinde Hocalı'da Azerbaycan halkına yaşattıklarını hatırlatmak için Azerbaycan bayrağını Hocalı’da açmak.

- İsrail tarafından işgal altında bulunan Filistin Başşehri Kudüs’te Mescidi Aksa'da Cuma namazlarının startını vererek Filistin Bayrağını Mescidi Aksa'da açmak.

- Mısır’da güvenlik güçlerinin Rabiatul  Adaviyye meydanında masum bir çocuğa (Esma’ya) ateş açarak öldürmelerini dünyaya hatırlatmak; yasaklı Rabia işaretini sembolize eden pankartı açmak

Biz tüm bu eylemleri parti gözetmeden yapıyoruz, hiçbir ideolojik tavır sergilemek istemiyoruz. Biz "Siyaseti Güzelleştirme Platformu" olarak yepyeni bir siyasi anlayışla, iktidarı, muhalefeti kim başarılıysa onun yanındayız. Kim hata yaparsa, dış mihraklarla veya onların medyalarında Türkiye’yi gammazlamadan eleştiren vatansever eylemlerde bulunacağız.  

Yurt dışlarında yapacağımız eylemlerde, ülkemizin birçok kesimini gururlandıracak, hümanist yaklaşımlar sergileyen eylemlerle dünya kamuoyunun da dikkatini çekeceğiz. Kısaca biz siyasetin Greenpeace’yız.

Ve biz diyoruz ki;

Bizim tek ideolojimiz var; “sen ben yok, artık biz olduk”

Saygılarımızla

Seyhan Soylu

Siyaseti Güzelleştirme Platformu"

 
Editör: Özge Vardarlı
TEL: +90 212 425 9595
GSM: +90 507 628 2359

editor@businesschannelturk.com


-a A+


Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Giriş