30

BIST 100

95370.6

0.3297 %
BIST 50

91794.1

0.3254 %
BIST 30

116884.5

0.2786 %
Ons

1269.0601

0.1349 %

Gram Altın

192.6226

0.1349 %

Dolar

4.7213

0.0254 %

Euro

5.4953

0.2143 %

İngiliz Sterlini

6.2724

0.2413 %

Kanada Doları

3.5533

-0.1990 %

üst

SEYHAN SOYLU, FETÖ'NÜN İNİNE GİDİYOR

-a A+

Türkiye’de vatansever eylemler denilince akla gelen ilk isim olan SİSİP ( Sivil Sistem Platformu) Başkanı Seyhan Soylu eylemlerine devam ediyor.

13/07/2017 16:52

SEYHAN SOYLU, FETÖ'NÜN İNİNE GİDİYOR

FETÖ’YÜ İNİNDE PROTESTO EDECEĞİM

Vatanseverliğini her söyleminde ve eyleminde açıkça beyan eden Seyhan Soylu bir sonraki hedefinin Pensilvanya’da bulunan terörist elebaşı FETÖ lideri Fetullah Gülen’i kendi ininde protesto ederek göstereceğini açıkladı. Soylu  “Nerede Türkiye Cumhuriyeti’nin refahına karşı bir durum olursa orada tüm gücümle karşı mücadele vereceğim” diyerek Dünya çapında eylemlerine devam edeceğini belirtti.

   

Son eylemi için bu sabah saatlerinde ABD’ye giden Seyhan Soylu, Pensilvanya’da Fetullah Gülen’i protesto edecek. Uçağa binmeden önce basın toplantısı düzenleyen SİSİP Başkanı,  muhabirlerin sorularını cevapladı. Başkanlığını yürüttüğü SİSİP ( Sivil Sistem Platformu ) hakkında bilgi vermekle konuşmasına başlayan Soylu “Öncelikle belirtmek isterim ki; Platformumuz hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı değildir. Bir partiyle veya siyasi unsurla alakası yoktur. Maddi dayanağını hiçbir kuruluştan tahsil etmedi ve etmeyecektir. Sadece vatanseverlerin buluştuğu kendini bayrak sevgisine adamış kişilerin yeridir.”dedi. Konuşmalarına devam eden Başkan, “ 15 Temmuz gecesinde yaşanan ve birçok unsuru beraberinde taşıyan darbe teşebbüsünü engellemek için canını hiçe sayarak sokaklara çıkan, hatta ölümü göze alarak tankların önüne yatma cesaretini gösteren Yüce Milletimizi bir daha tebrik ediyorum. Aziz ve yüce milletimiz bu hain saldırının ardından; darbe teşebbüsünde şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin acılarını hafifletmek, yararlılarına ve acılarına ortak olmak,15 Temmuz’u unutmamak, unutturmamak için Pensilvanya’da 15 Temmuz günü gerçekleştireceğimiz eyleme ABD’de yaşanan tüm vatandaşlarımızı da davet ediyoruz .” açıklamalarında bulundu.

“ALLAH’TAN BAŞKA KİMSEDEN KORKMAM”

 Muhabirlerden gelen Bu eylemleri yaparken hiç korkmuyor musunuz? Sorusu üzerine tarihe geçecek şu sözleri beyan etti: “Bir canımız var Allah verdi Allah alır. 15 Temmuz günü milyonlar sokağa döküldü. Hiç biri bir an bile düşünmedi ölümü. Hatta ve hatta 15 Temmuz gazileri ile görüşmelerimde şehit olamadıkları için ağlayan birçok gazi gördüm. Ben halkımın yanında Allah’tan başka kimseden korkmam.” dedi.

   

“DÜNYANIN NERESİNE KAÇARSA KAÇSIN PEŞLERİNDE OLACAĞIM”

SİSİP Başkanı Soylu, son zamanlarda aldığımız bilgilere göre ABD hükümetinin, Türk yetkililerinin baskılarına daha fazla dayanamayarak FETÖ’yü başka bir ülkeye yollama girişimleri olduğunu bunlar içerisinde Kanada ve Mısır’ın ön plana çıktığını belirtti ve “Dünya’nın neresine giderse gitsin peşinde olacağım. Ülkemize, halkımıza ve devletimize bu zumlu yapanları asla rahat bırakmayacağım” dedi.

TÜRKİYE’Yİ  KARALAMA ÇALIŞMALARI TAM HIZ SÜRÜYOR

Dünya üzerindeki farklı siyasetlerle Türkiye Cumhuriyeti aleyhinde çalışmalar yapmak için uğraşan bazı kuruluşlar için de açıklamalarda bulunan SİSİP Başkanı “Son zamanlar FETÖ yanlılar Avrupa’da ve Dünya’da, Türkiye ve hükümet aleyhinde çok ciddi boyutlarda lobi faaliyetleri göstermekte.  AB Parlamentosu’nun aldığı karar bunun en büyük örneklerinden biri oldu. Dost ve müttefik olarak bildiğimiz ülkelerin 15 Temmuz gecesi ve sonrasında göstermiş oldukları tavır da bilakis ortada. 15 Temmuz darbe girişimini dünyaya iyi anlatmalıyız. Yunanistan’da bunu yaptık. G-20 Zirvesinde yaptık. Şimdi de ABD’de yapacağımız eylemde ve görüşmelerde hem ABD yetkililerine hem de tüm dünyaya FETÖ’nün kanlı yüzünü anlatacağız.” Şeklinde konuştu.

YENİKAPI RUHUNU UNUTMAMALIYIZ

Yenikapı ruhuna da vurgu yapan Seyhan Soylu “15 Temmuz gecesi her kesimden insan sokağa çıktı.  Tankların, silahların üzerine dik bir şekilde yürüdü.  Birlik ve beraberliğimizin önemli gelişmelerinden biri de Yenikapı’da gerçekleşti. Tüm siyasi partilerin Yenikapı ruhu ile başka 15 temmuzlar yaşanmamamsı için, söylemlerine ve siyaset dillerine çok dikkat etmeleri gerektiğini savunuyorum” şeklinde konuşarak “.Bizim başka gidecek bir yerimiz kimseye verecek bir karış toprağımız yok sen ben yok biz varız” ifadelerini kullandı.SİSİP Başkanı Seyhan soylu bundan önce yapmış olduğu açıklamalarında “Yüz binler eylemlerimizi sosyal medyada paylaştı, milyonlar beğendi, yaptığımız hepimizi gururlandırdı. Hiç korkmadık. Ardımızda siz her görüşten vatansever vardı. Bizim bayrağımız ay yıldızlı al bayrak, vatanımız Türkiye, milletimiz Türk milleti. Bizi kimse bölemez, bizi kimse korkutamaz.” Açıklamalarında bulunmuştu.

“KAPIDAN KOVSALAR PENCEREDEN GİRERİM”

ABD’ye alınmama ihtimalini dile getiren Soylu, “Biliyorsunuz en son Almanya’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine açılan çirkin pankartın cevabını vermek için gittiğimde Almanya havalimanında hiçbir gerekçe gösterilmeden sınır dışı edildim. Ama Danimarka üzerinden tekrar Almanya’ya girerek G20 Zirvesi’nde ‘Merkel ile bir gece geçirene arabamı veriyorum’ kampanyasını Almanya’da gerçekleştirdim.” İfadelerinde bulundu..

TEK VATAN TEK BAYRAK TEK MİLLET

Tüm vatandaşlarımızın, siyasi parti ve kuruluşlarımızın Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek millet bilinciyle hareket etmelerinin gerekliliğini de vurgulayan Seyhan Soylu, “Türkiye’yi  karalama çalışmaları tam hız sürüyor biz bunlara boyun eğmeyiz. Ben arkamda 80 milyonla yürüyorum. Bu vatan bizim. Onlar birse biz bin oluruz” diyerek elinde Türk bayrağı, Üzerinde şehit Ömer Halisdemir tişörtüyle uçağa bindi. 

    
Editör: Aşkın Demirtaş
TEL: +90 212 425 9595
GSM: +90 507 628 2359

editor@businesschannelturk.com


-a A+


Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Giriş