30

BIST 100

94540.8

1.0000 %
BIST 50

91084.0

1.0000 %
BIST 30

116354.1

1.0000 %
Ons

1280.4640

0.1223 %

Gram Altın

195.2428

0.1223 %

Dolar

4.7431

0.2770 %

Euro

5.4979

0.1029 %

İngiliz Sterlini

6.2891

0.0851 %

Kanada Doları

3.5976

0.0455 %

üst

Türkiye'de üretilen ilk hibrit otomobil Toyota C-HR yarın satışa sunuluyor!

-a A+

Toyota C-HR 83 bin 850 liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor.

25/11/2016 15:49


Türkiye'de üretilen ilk hibrit otomobil Toyota C-HR yarın satışa sunuluyor!

Türkiye'de üretilen ilk hibrit ve crossover Otomobil olan Toyota C-HR'nin 1,2 litrelik turbo benzinli motor versiyonu 83 bin 850 liradan, 1,8 litre VVT-i  yeni hibrit motora sahip versiyonu ise 98 bin liradan başlayan fiyatlarla 15  Kasım'dan itibaren bayilerde yerini alacak 

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ  Üst Yöneticisi Bozkurt: - "Otomobilimizi ilk müşterilerimize kasım ayı sonuna kadar özel lansman fiyatıyla sunacağız. Bu fırsattan yaklaşık ilk bin kişi  faydalanacak" "(Hibrit teşviki) Bizim yıllardır beklediğimiz bir şeydi.  Türkiye'nin bu hibrit desteğine ihtiyacı vardı. Hibrit teşvikinin hayata geçmesiyle dizel araç satışlarında kademeli bir düşüş yaşanmasını bekliyoruz" 

"Döviz kurlarında yukarıya doğru gidiş bizi zam yapmaya zorluyor. Bu zam her marka ve modele göre değişmekle birlikte kurdan kaynaklı otomobil fiyatlarında  yüzde 3-5 civarında artış olabilir"                 

Türkiye'de üretilen ilk hibrit ve crossover otomobil  olan Toyota C-HR'nin 1,2 litrelik turbo benzinli motor versiyonu 83 bin 850  liradan, 1,8 litre VVT-i yeni hibrit motora sahip versiyonu ise 98 bin liradan  başlayan fiyatlarla 15 Kasım'dan itibaren satışa sunulacak.                 

Toyota tarafından Çırağan Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısında,  Türkiye'de üretilen C-crossover segmentinin en yeni modeli C-HR'nin satış fiyatı  açıklandı. Toplantıda verilen bilgiye göre, Toyota C-HR'nin 1,2 litrelik turbo  benzinli motor versiyonu 83 bin 850 liradan, 1,8 litre VVT-i yeni hibrit motora  sahip versiyonu ise 98 bin liradan başlayan fiyatlarla 15 Kasım'dan itibaren satışa sunulacak.    

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar  Bozkurt, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de üretilen  ilk hibrit ve  crossover otomobil olan  Toyota C-HR'nin fiyatını belirlerken tüm imkanları  sonuna kadar zorladıklarını, ortaya çok cazip fiyatlar çıkartmaya çalıştıklarını  söyledi.                

Toyota C-HR'yi aynı segmentte bulunan benzer otomobillere göre çok  daha ulaşılabilir bir fiyatla sunduklarını vurgulayan Bozkurt, "Toyota C-HR'nin  Türkiye'de üretilmesi bizim için ayrı bir  gurur kaynağı. Henüz üretim  başlamamışken bile yoğun bir ön talebin yaşandığı Toyota C-HR, markamıza yeni  müşteri kitlesi getirmenin yanı sıra Türkiye'de Corolla'dan sonra en çok satan  ikinci modelimiz olacak." dedi. 

Bozkurt, C-HR'nin üretilmeye başlamasıyla gelecek yıl Toyota'nın  Türkiye satışlarının yüzde 72'sinin yerli üretim olacağına dikkati çekti. Bu yılın sonunda Toyota C-HR için 2 bin 650 adetlik bir satış planları  olduğunu aktaran Bozkurt, bu modelin özellikle 2017 hedeflerine ulaşmalarında büyük katkı yapacağını kaydetti. "Apple'ı da geçtiniz fiyatları yayınlayın' diye mailler de aldık." Bozkut, gelecek yıl yalnızca Toyota C-HR'nin 10 bin bandında bir satış  gerçekleştirmesini beklediklerini belirterek, şunları ifade etti:    

"Otomobilimizi ilk müşterilerimize kasım ayı sonuna kadar özel lansman  fiyatıyla sunacağız. Bu fırsattan yaklaşık ilk bin kişi faydalanacak. Modelimiz Türkiye'de satışa çıkmadan önce 600 kişilik özel bir müşteri kitlesi tarafından test edildi ve onlardan tam not aldı. Toyota C-HR, tasarım aşamasındayken bile  büyük ilgi çekiyordu. C-HR için bize 6 binden fazla, 'araç piyasaya çıktığında  bizi arayın' diye başvuru geldi. Bu başvuranlar fiyat limiti koymuşlar. 'Bu araç  120 bin liraya kadar çıkarsa bizi arayın' diye başvurmuşlar. Bu kadar yoğun talep  var. Hatta bu dönemde 'Apple'ı da geçtiniz fiyatları yayınlayın' diye mailler de  aldık."                

Ali Haydar Bozkurt, hibrit teşvikinin hayata geçmesiyle dizel araç  satışlarında kademeli bir düşüş yaşanmasını beklediklerini belirterek, şunları  ifade etti: "Hibrit araçlar için ÖTV indiriminin çok faydası oldu. Bizim yıllardır  beklediğimiz bir şeydi. Türkiye'nin bu hibrit desteğine ihtiyacı vardı. Hibrit  tanımının literatüre girmesi ve destek verilmesi dolayısıyla hükümetimize  teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki 3-5 yıl içinde daha fazla hibrit araç satılacağını  düşünüyoruz. Hibrit otomobillere verilen teşviklerden sonra Toyota C-HR'nin 1,8  lt otomatik vitesli hibrit versiyonunun fiyatı, benzer 1,6 dizel otomatik vitesli  otomobillerden yaklaşık 15 bin lira daha ucuz durumda. Tüm dünyayla birlikte  Avrupa'da da dizelle ilgili yeni düzenlemeler olduğu, hibrit teknolojilerinin  desteklendiği ve hibrit araç satışlarının arttığı bir dönemde, Türkiye'de de  hibrit araçlarla ilgili yapılan bu düzenlemeyi çok olumlu buluyoruz."                

Teşvik sayesinde halkın hibrit araçlara karşı yakın ilgisini  gözlemlediklerini aktaran Bozkurt, bu teknolojinin Türkiye'de dizeli tercih eden  müşteriler için çok iyi bir alternatif olacağını kaydetti. Bozkurt, Toyota'nın toplam hibrit araç satışının dünyada 9,5 milyona,  Avrupa'da ise 1,5 milyona ulaştığı bilgisini vererek, "Toyota, 2020'ye kadar  bütün önemli modellerin hibrit versiyonunun olmasını hedefliyor." dedi.                

Otomotiv pazarına ilişkin beklentilerini de paylaşan Bozkurt, "Bu  yılki otomotiv pazarıyla ilgili beklentimiz geçen yılla aynı adetlerde bir pazar  oluşması yönünde. Bu beklentimizi hala koruyoruz. Döviz kurlarındaki yükselişin otomobil fiyatlarına yansıması olacaktır. Biz Toyota olarak daha zam yapmadık  ancak kurlar bu seviyelerde kalıcı olursa zam yapmak durumunda kalabiliriz. Döviz kurlarında yukarıya doğru gidiş bizi zam yapmaya zorluyor. Bu zam her marka ve  modele göre değişmekle birlikte kurdan kaynaklı otomobil fiyatlarında yüzde 3-5  civarında artış olabilir." şeklinde konuşmasını tamamladı.                               

Toyota C-HR giriş seviye olan "Advance" ile tüm versiyonlarında 17  inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, çift bölgeli otomatik klima, 8 inç Toyota  Touch 2 multimedya sistemi, geri görüş monitörü, yağmur sensörü, Cruise Control, otomatik yanan farlar, LED gündüz yanan farlar ve elektronik park freni gibi donanım özelliklerini sunuyor. 

Toyota C-HR'nin üst donanım seviyelerinde ise ek olarak ısıtmalı  koltuklar, akıllı giriş sistemi, karartılmış yan ve arka camlar, yarı parçalı  deri koltuklar, kolay akıllı park destek sistemi, 18 inç alüminyum alaşımlı  jantlar ve çift renkli gövde gibi özellikler bulunuyor.                

Aracın, 1,2 litrelik turbo benzinli motor versiyonunda 100 kilometrede  ortalama 5,9 litre, 1,8 litre VVT-i yeni hibrit motora sahip versiyonunda ise 100  kilometrede ortalama 3,8 litre yakıt tüketiliyor. Toyota'nın tüm hibrit modelleri 3 yıl/100 bin kilometre mekanik  garantisine sahip olup, hibrit aksamı ile hibrit aküsü de 5 yıl/100 bin kilometre  için garanti kapsamına alınıyor.                

Öte yandan hibriti tercih eden Toyota kullanıcıları, garanti süresi  olan 5 yılın bitiminden hemen önce 25 avro+KDV tutarındaki hibrit check-up  menüsünü yaptırarak, bunu takip eden 1 yıl/15 bin kilometre boyunca hibrit  aküsünü garanti altına almayı sürdürebiliyor. Kullanıcılar, bu check-up'ı her yıl  yaptırarak hibrit aküsünü toplamda 10 yıl boyunca garanti altına alma imkanından faydalanabiliyor.            

Haberin devamı için www.milliyet.com.tr

Editör: BusinessChannel OFİS
TEL: +90 212 425 9595
GSM: +90 507 628 2359

editor@businesschannelturk.com


-a A+


Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Giriş